İptal Şartları

İptal Şartları

REZERVASYON  VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, Kredi Kartı ile ödenen villa/apart/Daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile “tek çekim veya taksitli”, veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye girişte peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin  iptal bildirisini VillanızBurada'ya yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında Likya Taşımacılık Tur Ltd.Şti( Villaniz Burada) seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları;

1) Rezervasyon için gönderilen kaporanın  GLOBAL sorunlar  sebebi ile minimum  50 gün önceden yazılı şekilde başvurulması halinde ön ödeme iadesi yapılabilir veya aynı villa için tarih değişikliği yapılabilir.

2) Rezervasyon tarihine istinaden 30-50 gün için iptal edilmek istenirse ;Ödemenin tamamı yapıldıysa veya yapılan ön ödemenin(tamamı ödense dahi ön ödeme baz alınarak) , göndereceğiniz hesap numarasına %30 oranında iadesi tarafınıza yapılacak ve  %70 oranında  kesintisi villa sahibi adına  yapılacak olup iadesi yoktur. İade masrafları tarafınıza aittir.

3) Eğer rezervasyon iptali ; villaya/aparta/daireye giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta/daireye giriş yapmaz iseniz ve villada/apartta/dairede hiç konaklama yapmaz iseniz dahi ; ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti (ön ödeme ve tamamı)  müşteriye iade edilmez. Ayrıca rezervasyon tarihine istinaden30 gün kala olan iptallerde  madde ; 3 ' de gecerli olan acıklama dahilindekiralama bedelinin tamamını (villa/apart/daire kiralama tutarının tamamı) villa sahibine ödemekle yüküm ve sorumlu olduğunuzukabul ve beyan etmişsayılırsınız.

4) Müşterinin kendi isteği doğrultusunda yapılan iptallerde (global sorunlar haricinde) , villa/apart/daire bedellerinin tamamını veya ön ödeme tutarını Villanız Burada'ya  ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde ) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta/daireye 90 gün kalıncaya kadar rezervasyon yaptıran  kişi tarafından yapılan iptallerdeödenmiş olan bedelin %70 (yüzde yetmiş) i yanacaktır. Geri kalan %30 (yüzde otuz) u bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %70’u (yüzde yetmiş) villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.90 gün içinde iptal söz konusu olursaön ödemenin tamamı yanacaktır ve iade yoktur.

5)Günümüz koşullarında yaşanan global sorunlardan dolayı daha önce yapılmış olan rezervasyonun, rezervasyon tarihine istinaden (Min 15 gün kala) SEYAHAT edecek olan kişilerin COVID olması ,gelecek oldukları şehir veya ülkeden seyahat kısıtlması dahil cıkış yasağının olmasıvs. gibi durumlardahastane veya resmi mercilerdenbu tür olayların olduğunadair resmi evrakların tarafımıza yazılı olarak mail ile gönderilmesi halindegün gözetmeksizin rezervasyon yapılan villada tarih değişikliği yada iptal edilip ön ödemesi koşulsuz olarak tarafınıza iadesisağlanacaktır.

6) Konaklama süresi içerisinde villadan kaynaklı olmayan sorunlarda ;( Doğal afet-Bölgesel elektrik kesintileri-Bölgesel Şebeke su kesintileri )vs. gibi sorunlarda villa ile bağlantılı olmadığı için şirketimiz bu tür sorunlardan dolayı sorumlu değildir.Konaklayan kişilerin  bu tür sorunlarda gereken sorumluluğu kendisi kabul etmiş sayılır.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, Likya Taşımacılık Tur.Ltd.Şti( Villanız Burada)  Türkiye Cumhuriyeti devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yüklermüşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, villa/apart/daire rezervasyonunun Likya Taşımacılık Tur.Ltd.Şti(Villanız Burada) tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/daire varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel ( villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine istinaden 1-50 gün içinde  villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar/daireler için) toplam villa/apart/daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Likya Taşımacılık Tur. LTD. ŞTİ(Villanız Burada) , söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.   Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Likya Taşımacılık Tur. LTD. ŞTİ(Villanız Burada)  ‘nın eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart/daire’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/apartın kullanılmamasından  Likya Taşımacılık Tur. LTD. ŞTİ(Villanız Burada)  sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart/dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, Likya Taşımacılık Tur LTD. ŞTİ(Villanız Burada) nin bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır

Hemen Ara!
WhatsApp Destek!
Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
Konaklama Tutarı :
Elektirik Ücreti :
Temizlik Ücreti :
Toplam Tutar :
Ön Ödeme :
Girişte Kalan :
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış