Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa / Sıkça Sorulan Sorular

Villa kiralama hizmeti hakkında bilmeniz gerekenler

 • Hasar depozitosu nedir?
  Hasar depozitosu, villada veya demirbaşlarında oluşabilecek herhangi bir hasar durumuna karşı misafirlerden önceden talep edilen ücrettir. Çıkış işlemleri esnasında herhangi bir hasar olmadığı taktirde misafire iadesi gerçekleşir.
 • Villa havuz suyu düzenli olarak değişiyor mu?
  Havuz suları yılın belli dönemlerinde düzenli olarak değişmektedir ve günlük olarak havuz temizlik personellerimiz tarafından havuzlarımız dezenfekte edilmekte ve detaylı temizlik işlemleri yapılmaktadır.
 • Villa sahibi isterse bizi villadan çıkarma yetkisi var mı?
  Rezervasyon sırasında yapılan ve kabul ettiğiniz sözleşmeye istinaden villa içerisinde etrafı rahatsız etme, villaya zarar verme ve villanın itibarını zedeleyebilecek herhangi bir durumda ev sahibi çıkışınızı verme hakkına sahiptir.
 • Villa sayfalarında yer alan fiyatlar kişi başı fiyatları mıdır?
  Fiyatlarımız villalarımızın gecelik fiyatlarıdır ve villanın kabul ettiği maksimum misafir sayısını kapsar.
 • Kış aylarında havuzlar için ısıtma işlemi kiralama fiyatına dahil midir?
  Isıtma havuzlu villalarımız 01 Ekim ile 01 Mayıs tarihleri arasında bazı villalarımız da ekstra ücret karşılığında açılmaktadır. Villa açıklama kısmında ekstra ücret talep edilmez ibaresi bulunan villalarımızda ücret kabul edilmemektedir. Isıtma havuzlarımızın derecesi 26°C-30°C arasında değişmektedir.
 • Villa kiralama ücretine dahil olanlar nelerdir?
  Elektrik, su, tüpgaz kullanımı, havuz ve bahçe bakımı ile villaya girişte yapılan temizlik hizmeti ücrete dahildir. Konaklamanız esnasında talep edebileceğiniz ekstra temizlik hizmeti ücretlidir. Ekstra temizlik hizmeti için 1 gün öncesinden firmamıza bilgi vermeniz gerekmektedir.
 • Villalarda dezenfekte ve temizlik süreciniz nedir?
  Villalarımızda dezenfekte işlemleri temizlik personellerimizce şezlongdan kapı kulplarına, mutfak araç gereçlerinden havlu ve koltuklara kadar en ince ayrıntısıyla titiz davranılarak uygulanmaktadır.
 • Villalarınız korunaklı mıdır?
  1000'den fazla villa alternatiflerin yer aldığı web sitemizde korunaklı villa seçeneklerimiz de mevcuttur.
 • Ödemenin tamamını villa girişinde yapabiliyor muyuz?
  Ön ödeme alınmadan villa rezervasyonu yaptırmanız mümkün değildir.
 • Tesettürlü ve muhafazakar aileler için villalarınız mevcut mu?
  Muhafazakar ailelere uygun bahçesi ve havuzu dışarıdan görünmeyecek şekilde duvar, perde veya sarmaşıklarla çevrili müstakil villalarımız mevcuttur. Gizliliğe önem veren misafirlerimiz için web sitemizde bu konsepte uygun yüzlerce villamız bulunmaktadır.
 • Kiraladığımız villada istediğimiz kadar kişi ile konaklayabiliyor muyuz?
  Villalarımızda misafir sınırı bulunmaktadır. Her villa için bu sınır açıkça villa sayfalarında belirtilmektedir. Örneğin bir villa sayfasında "En Fazla 4 Kişi" ibaresi varsa bebek veya çocuk dahil en fazla 4 kişi konaklayabilir. Villa sahibinin inisiyatifinde +1 kişi konaklama yapılabilir. Villa sahibine bu durumu iletebilmemiz için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.
 • Villalarınızı kiralayabilmemiz için evlilik şartı var mıdır?
  Villalarımızı kiralayabilmeniz için evlilik şartımız bulunmamaktadır.
 • Villalarınızda sadece aileler mi konaklayabiliyor?
  Villalarımızda aileler dışında arkadaş grupları da konaklama yapabilirler.
 • Bebek yatağı ve bebek sandalyesi temin edebiliyor muyuz?
  Villa girişi yapmadan önce sizi arayacak olan personelimize böyle bir talepte bulunduğunuz takdirde bu ihtiyacın müsaitlik durumuna göre ücretli veya ücretsiz olarak temin edebiliyoruz.
 • Kiraladığımız villada herhangi bir sorun yaşamamız durumunda ne yapmalıyız?
  Villaya giriş yapacağınız gün görevli arkadaşların iletişim bilgileri tarafınıza iletilecektir. Herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.
 • Villalarda yemek hizmetiniz var mı?
  Villalarımızda yiyecek, içecek, açık büfe, kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği vb. tüketilebilir ürün hizmetimiz bulunmamaktadır. Bu ihtiyaçları kiralama yapan misafirlerimizin temin etmesi veya dışarıdan paket servisi istemeleri gerekmektedir. Villa mutfakları yemek yapmaya elverişli şekilde dizayn edilmiş olup gerekli araç ve gereçler mevcuttur.
 • Rezervasyon talebini oluşturdumuzda villayı belirttiğimiz tarihlerde rezerve etmiş oluyor muyuz? Rezervasyon süreciniz nasıl ilerliyor?
  Rezervasyon talebinde bulunduğunuzda villayı kiralamış sayılmazsınız. Talebiniz tarafımıza ulaşır ve belirttiğiniz tarihler kiralama için uygun ise ödeme yapabilmeniz için belirli bir süre villa adınıza opsiyonlanır. Opsiyon süresi boyunca ödeme yapılmazsa sizin için rezerve edilen tarihler kiralamaya açılır. Opsiyon süresi içinde (ön ödeme veya tam) ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz tamamlanır ve tarafınıza mail ile konfirmasyon belgesi gönderilir.
 • Villaya gelirken yanımızda getirmemiz gerekenler nelerdir?
  Villalarımızda tabak, bardak, tost makinesi vb. temel demirbaş eşyalarımız bulunmaktadır. Plaj havlunuzu, kişisel eşyalarınızı ve elbiselerinizi getirmeniz yeterli olacaktır.
 • Villada sigara içilebiliyor mu?
  Kiralamak istediğiniz villanın kapalı alanlarında sigara içmek yasaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
 • Villaya evcil hayvanımızı getirebiliyor muyuz?
  Evcil hayvan izinli veya yasaklı villalarımız web sitemizde ilgili sayfa ve kategorilerde belirtilmektedir. Belirtilmeyen villalar için lütfen bizi arayınız. Villa sahibinden izin alınmadan maalesef evcil hayvan kabul edilememektedir.
 • Kiralamak istediğimiz villanın ödemesini nasıl yapabilirim? Ödeme süreciniz nasıl ilerliyor?
  Kiralamak istediğiniz villanın ödemesini üyelik bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra üyelik panelinizin "Onaylanan Villa" kısmından "Ödemenizi Yapabilirsiniz" butonuna tıklayarak kolayca yapabilirsiniz. Karşınıza çıkacak sayfada "Fatura Bilgilerinizi" girdikten sonra belirlediğiniz ödeme tutarı seçeneği ile ödemenizi "Havale/EFT" veya "Kredi Kartı" yöntemlerinden biriyle rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Ön ödeme (%30) tutarını seçmeniz durumunda konaklama bedelinin kalan ödemesi villa giriş tarihinde nakit olarak talep edilir.
 • Neden kısa süreli villa kiralama yapılamıyor?
  Kiralama süreleri villa sahiplerimizin inisiyatifinde olup minimum süreleri kendileri belirlemekteler ve bu süreler dönemsel fiyatlara göre değişkenlik gösterebilir. Dönemsel fiyatlar (belirlenmiş ise) her villa sayfasında temizlik ücreti ile birlikte açıkça belirtilmektedir.
 • Villaların havuz ve bahçe bakımı, temizliği ne sıklıkla yapılmaktadır ?
  Villaların havuz bahçe bakımı her gün erken saatlerde 06:00 - 08:00 saatleri arasında görevli personelimizce yapılmaktadır.
 • Kiraladığımız villa lokasyonuna nasıl ulaşabiliriz? Villa girişinde bizi karşılayacak bir yetkili olacak mı? Kiralama sonrası süreciniz nelerdir?
  Kiralama yapılan villa lokasyonunu sadece rezervasyon yapan üyelerimiz görebilir. Üyelik girişinizi yaptıktan sonra kiraladığınız villanın sayfasına giderek konum kısmından harita bilgisine ulaşabilirsiniz. Villanıza giriş yapmadan 1 gün önce ekip arkadaşlarımız sizinle iletişime geçerek konum ve ödeme bilgileri hakkında size detaylı bilgi aktaracaklar. Giriş tarihinizde villa lokasyonuna ulaştığınızda ise ekibimiz veya villa sahibi tarafından sizleri karşılıyor olacağız.
 • Villa sayfalarınızda yer alan villa resimleri kiralamak istediğimiz villaya mı ait? Resimler hakkında daha fazla bilgiye nasıl ulaşabiliriz?
  Her villa sayfasında yer alan resimler profesyonel çekim ekibimiz tarafından çekilmiştir. Ayrıca bazı villa sayfamızda ilgili villa için hazırlamış olduğumuz videolar da bulunmaktadır. Resimler hakkında daha fazla görsel bilgiye ulaşmak için instagram sayfamızdaki reels ve canlı yayın videolarımızı inceleyebilirsiniz.
 • Villa sayfalarınızda yer alan giriş çıkış saatlerinde esneklik payı var mıdır?
  Maalesef giriş çıkış saatlerimizde esneklik payı bulunmamaktadır. Önceki misafirimiz sabah 10:00'da çıkış yaptığından ve içinde bulunduğumuz pandemi sebebiyle uzun süren temizlik ve dezenfekte işlemlerimizi bir sonraki misafirimiz için saat 16:00'a kadar tamamlamamız gerekmektedir.
 • Villanız Burada'ya nasıl güvenebiliriz?
  Villanız Burada, Antalya'nın Kalkan bölgesinde 14 yılı aşkın süredir seyahat ve tur acentası olarak faaliyet gösteren turizm bakanlığına bağlı A grubu yetkili bir TURSAB acentasıdır. TURSAB'ın resmi web sitesinden (https://www.tursab.org.tr/acenta-arama) 6484 belge numaranımızla veya villanizburada.com alan adımızla sorgulama yapabilirsiniz.

Havaalanı transfer hizmeti hakkında bilmeniz gerekenler

 • Havalimanından villaya transfer hizmetiniz var mıdır?
  Havalimanından villaya özel transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Araç kiralama veya özel transfer hizmetimiz ekstra ücrete tabidir. Araç kiralama veya özel transfer düşünüyorsanız eğer ilgili sayfamızdan veya müşteri temsilcilerimizden bu hizmetimiz ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Havaalanı transferinde normal ve VIP transfer arasındaki fiyat farkı nedir?
  Kişi sayısına göre araç verileceği için fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Örneğin; 2 kişi için normal tek yön transfer ücreti 1400 TL, VIP transfer ücreti ise 3300 TL'dir.
 • Havaalanı transfer hizmetiniz için fiyatlarınız nelerdir?
  Kişi sayısına ve araç model-türüne göre fiyatlarımız değişmektedir. Yukarıdaki tablodan detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Havaalanı transfer hizmetiniz sadece bize özel mi?
  Ekstra ücrete tabi olan bu hizmetimizi size özel, normal veya VIP olarak vermekteyiz.
 • Villadan havaalanına transfer hizmetiniz var mıdır?
  Villadan havaalanına transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Araç kiralama veya özel transfer hizmetimiz ekstra ücrete tabidir. Araç kiralama veya özel transfer düşünüyorsanız eğer ilgili sayfamızdan veya müşteri temsilcilerimizden bu hizmetimiz ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Araç kiralama hizmeti hakkında bilmeniz gerekenler

 • Araç kiralama hizmetiniz var mıdır? Ücreti ne kadardır?
  Araç kiralama hizmetimiz mevcuttur. Yukarda yer alan tablodan detaylı bilgiler alabilirsiniz.
 • Araç kiralama için hangi model araçlara sahipsiniz?
  Yukarıda yer alan tabloda "Araç Sınıfı" kısmından filomuzda yer alan araçlarımızı inceleyebilirsiniz.
 • Araçlarınızın markaya göre fiyatları nelerdir?
  Araçlarımızı markaya göre ayırmamaktayız. Manuel ve otomatik araç türlerimizi yukarıdaki tablodan detaylıca inceleyebilirsiniz.
 • Araç kiralama yapabilmek için eski ehliyeti kabul ediyor musunuz?
  Araç kiralama yapabilmeniz için yeni ehliyet gereklidir.
 • Kaza sonrası kaskodan yararlanabilmek için ne yapmak gerekmektedir.
  Tek veya çift taraflı kazalarda kaskodan yararlanabilmek için resmi kaza rapor tutanağı ve kaza fotoğraflarını gösteren çekimler yapmak zorunludur.
 • Genel kaskoya dahil olan nedir?
  Fiyatlarımıza sadece genel kasko dahildir. Lastikler ve camlar kaskoya dahil değildir. Araç lastikleri ve camlar kaskoya dahil etmek istenirse günlük 150 TL ekstra ücret karşılığında dahil edebilirsiniz.
 • Kaskonun hasarı karşılamadığı durumlar nelerdir?
  Alkollü araç kullanımı ve ters şerit kazalarında kasko hasarı karşılamamaktadır. Ortaya çıkacak tüm masraflar misafire aittir.
 • Antalya havaalanı teslimatları villa kirasına dahil midir?
  Antalya havaalanı teslimatları villa kirasına dahil değildir. Geliş - gidiş olarak 1250 TL ekstra ücretlendirme yapılmaktadır.
 • Dalaman havaalanı teslimatlarında ekstra ücretlendirme var mıdır?
  Dalaman havaalanı teslimatlarında ekstra ücretlendirme yapılmamaktadır.
 • Kiralamak istediğimiz aracın sınıf/modeli ne zaman belli olur?
  Kiralamak istediğiniz aracın sınıf/modeli rezervasyon tarihinden 24 saat önce belli olur.
 • Rezervasyon günü geldiğimizde manuel veya otomatik sınıf araçlardan istediğimizi tercih edebiliyor muyuz?
  Rezervasyon günü geldiğinizde manuel veya otomatik sınıf araçlarımızdan hangisi müsait ise o aracın teslimatı yapılmaktadır.
 • Havaalanı teslimatlarında otopark ücreti kime ait?
  Havaalanı teslimatlarında otopark ücreti müşteriye aittir. (Ortalama 20 TL - 50 TL arası)
 • Havaalanında aracı teslim alıp villada bırakabilir miyiz?
  Havaalanında aracı teslim alıp villada bırakabilirsiniz.

Yat turu hizmeti hakkında bilmeniz gerekenler

 • Yat turunda nerelere gidilmektedir?
  Tekne turunda gidilecek bölgedeki 6-7 farklı koylar ziyaret edilmektedir ve tüm bu koylarda yüzme molaları verilmektedir.
 • Yat turları hangi bölgelerde yapılmaktadır?
  Tekne turlarımız Kalkan, Kaş ve Kekova bölgelerinde yapılmaktadır.
 • Yat turunda her şey dahil mi?
  Tekne turlarımızda sadece yemek dahildir. Misafirlerimize 5-6 çeşit yemek, meze ve ızgara mangal ikram edilmektedir. İçecekler extra olarak misafirlerimize aittir.
İsdo Web Yazılım Whatsapp Whatsapp